امروز :

سرنوشت وجوه دریافتی غیرقانونی از مشترکان گاز مشخص شود

Image ALt

سرنوشت وجوه دریافتی غیرقانونی از مشترکان گاز مشخص شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (دوشنبه 29 مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال خود از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت گفت: آنچه مرا واداشت که این سوال را مطرح کنم، موضوع تضییع حقوق مردم ایران است و با توجه به اینکه نمایندگان مسئول دفاع از حقوق آحاد مردم هستند و به خاطر سوگند خود باید به عهد خود وفا کنند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت ملی گاز در سال 94 براساس قانون بودجه در قبوض مشترکین گاز مبلغ یک هزار تومان جهت بیمه خسارات مالی و جانی اعم از فوت، نقص عضو و جبران هزینه های پزشکی ناشی از انفجار و آتش سوزی دریافت کرده است، اما در سال 95 بدون مصوبه قانونی این مبلغ را در قبوض مشترکین لحاظ کرده است.

کاتب ادامه داد: مجموعاً در سال 95 در حدود 15 میلیارد تومان شرکت ملی گاز از مشترکان بابت خسارت بیمه پول دریافت کرده که براساس گزارش دیوان محاسبات این موضوع تخلف محسوب می شود و برابر با رأی دیوان باید دریافتی های مذکور به حساب مردم بازگردد. در این راستا وزیر نفت باید توضیح دهد که آیا این مبالغ به حساب مشترکین گاز عودت داده شده است یا خیر؟

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشحالم که وزیر نفت نسبت به تخلف صورت گرفته در دریافت مبلغی در قبض های گاز اذعان دارد، انتظار دارم وزیر نفت دستورات لازم را برای بازگرداندن این پول به حساب شخصی مردم صادر کند.

کاتب با بیان اینکه مردم نمی‌توانند به شکل شخصی برای دریافت این پول مراجعه کنند، افزود: این پول باید به حساب مردم بازگردانده شود چرا که تخلف صورت گرفته و باید برای این تخلفات مجازات هم درنظر گرفته شود، چرا عدم مسئولیت‌پذیری شرکت های تخصصی باید با چنین روش هایی رفع و رجوع شود.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های متخلف نباید هزینه های سربار خود را از مردم دریافت کنند، گفت: امروز متاسفانه مملکت گران اداره می شود و رضایتی در این خصوص وجود ندارد چرا به اجبار مردم را موظف به پرداخت حق بیمه می کنید مردم باید خودشان اقدام به استفاده از بیمه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: وزارت نفت پول کسر شده از حساب مردم را به آن ها بازگرداند چرا که هیچ راهی جز این برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم وجود ندارد.

لینک های مرتبط