امروز :

گردهمائی فرهنگ و هنر با محوریت تجلیل از خبرنگاران با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت ارشاد

Image ALt

گردهمائی فرهنگ و هنر با محوریت تجلیل از خبرنگاران با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت ارشاد

گردهمائی فرهنگ و هنر با محوریت تجلیل از خبرنگاران با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت ارشاد ، دکتر کاتب ، مدیر کل ارشاد استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

دکتر کاتب در مراسم گردهمایی فرهنگ و هنر با محوریت تجلیل از خبرنگاران روز خبرنگار را که نماد تجلیل از طلایه داران وادی اندیشه و آگاهی است به تمام خبرنگاران و اصحاب قلم تبریک گفت .

کاتب با اشاره به حضور معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت ارشاد به شهرستان گفت :  امروز آقای کاراندیش در خصوص تخصیص اعتبار دو مجتمع فرهنگی و هنری در ایوان_کی و آرادان  در منطقه حضور دارند که بحمدالله این امر محقق شد و برای تکمیل هر یک از مجتمع های یاد شده مبلغ چهار میلیارد تومان اختصاص یافته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد : مهمترین هدف جوامع بشری در کسب توسعه، ایجاد زندگی پر ثمر برای افراد جامعه است و این ثمره زندگی صرفا اقتصادی نیست و ثمره  معنوی را نیز در بر دارند.

کاتب اذعان داشت : خوب است بدانیم که در دنیای کنونی این ثمرات چگونه شکل میگیرد و بدانیم  ملتی میتواند به این اهداف عالیه برسد که درک درستی از  دنیای فعلی داشته باشد اگر ما درک درستی از جامعه دنیای کنونی نداشته باشیم هیچ وقت نمیتوانیم به این هدف برسیم.

وی ادامه داد : برای کسب درک درست از دنیا باید ارتباطات خوبی با اطراف خود داشته باشیم و برای ارتباط خوب با دنیا باید از ابزارهایی که در اختیار بشریت است مانند اینترنت و فضای مجازی به درستی استفاده کنیم .

رئیس کمیسیون آئین نامه مجلس گفت :شش بند از هفتاد بند سیاستهای ابلاغی مختص به بحث فرهنگ و رسانه و قلم هست و این موضوع خود بیانگر توجه ویژه به نهادینه کردن فرهنگ در جامعه می باشد .

کاتب خاطر نشان کرد : یکی از نگاههایی که توسط مقام معظم رهبری همیشه موردتاکید قرار گرفته است گسترش  فرهنگ دینی و اسلامی است و امروز در فضای مجازی باید به این امر به صورت ویژه پرداخته شود .

کاتب با اشاره به مباحث موجود در رابطه با مواردی که در فضای مجازی بشریت را تهدید میکند گفت باید تلاش کرد که این تهدیدها استادانه به فرصت تبدیل شود.

وی خاطر نشان کرد : در دنیای کنونی ارتباطات فضای مجازی و اینترنت مظهر خدمت رسانی به مردم  و ارتباطات علمی و اندیشه برای توسعه و کسب فضاهای جدید تجاری است و افزود : اما متاسفانه برخی فضاهای مجازی در ایران گاها به جای خدمت به بشریت آرامش و آسایش جامعه را به هم میزند و امروز برخی از این فضاها با استفاده از اخبار غیر مستند مظهر دروغ گویی و اختلاف شده و حتی حریم زندگی شخصی افراد را در جامعه لکه دار میکند.

علی‌اصغر کار اندیش روز  شنبه در مراسم گردهمایی با حضور اصحاب قلم و خبرنگاران به میزبانی فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمسار، ضمن بیان اینکه هشت میلیارد تومان برای تکمیل دو طرح مجتمع فرهنگی در ایوان کی و آرادان  اختصاص یافته است ، تاکید کرد: چهار میلیارد تومان برای مرکز فرهنگی، هنری ایوان‌_کی و چهار میلیارد تومان برای مرکز فرهنگی آردان از سوی وزارت ارشاد اسلامی اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: ساخت و تکمیل این دو مجتمع فرهنگی و هنری با اعتبارات اختصاص‌یافته به‌زودی آغاز و امیدواریم تا سال آینده بتوانیم شاهد بهره‌برداری از آن‌ها باشیم.

کار اندیش گفت: سابقاً مجتمع‌های فرهنگی و هنری باید با اعتبارات استانی تأمین اعتبار و ساخته می‌شدند و طبق قانون ارشاد اسلامی فقط تجهیز آن‌ها را بر عهده می‌گرفت اما با پیگیری‌های صورت گرفته به خصوص با حمایت ها و پیگیری های انجام شده توسط دکتر کاتب، مشکل پیش رو حل و خوشبختانه ردیف اعتباری برای ساخت مراکز هنری نیز به ارشاد اسلامی استان‌ها افزوده شد و خوشحال هستیم که به برکت اقدام دکتر کاتب برای کل کشور ، اولین ساخت مجتمع های مذکور در ایوان کی و آرادان انجام میشود.
کاتب افزود : همواره میتوان با ارائه مدارک مستند در راه کاهش فساد گام برداشت و ایجاد شفافیت کرد که اگر به غیر از این باشد فضای مجازی به جولانگاهی برای اخبار کذب و بی اساس مبدل خواهد شد و این امر به نفع بنیان اجتماعی کشور نیست و اندیشمندان ، خبرنگاران و اهل قلم در راستای فرهنگ سازی برای رفع این مشکل بسیار موثر هستند و باید با فرهنگ_سازی مناسب تمهیداتی را بیاندیشند که بتوان از این فرصت نهایت استفاده را در زمینه های مختلف اقتصادی اجتماعی علمی و .. برد. 

کاتب تصریح کرد : کسانی که به دنبال این تهدید آفرینی ها هستند بدانند که ملت ما هیچ تاثیری از این تهدیدها نه پذیرفته و نه میپذیرد و همانطور  که میبینیم بالغ بر ۲۶۰  رسانه فارسی زبان چهل سال است که با ترفندهای مختلف به مبارزه با ایران پرداخته اند اما هیچ تاثیری در اراده ملت ایران نداشته اند. وی اذعان داشت:  همواره به مسئولان عرض کردم حواشی که بوجود میاید نباید ما را از خدمت رسانی مغفول نگهدارد و اگر این حاشیه ها باعث شود خدمت را فراموش کنیم نشان میدهد که تاثیر  کاذب فضای مجازی پررنگ بوده است. 

وی در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت : عزیزان من امروز رسانه ملی و خبرنگار و اهل قلم و ..رسالت مهمی به دوش دارند  و مهمترین رسالت آنان گفتار صادق ، صحت اخبار و داشتن اطلاعات درست از شرایط کشور و بین الملل است. وی گفت : برای کسب منافع ملی باید خوب بیاندیشیم و خبرنگاران و اهل اندیشه و قلم در این راستا نقش موثری دارند.

لینک های مرتبط